ZdravýRelax.cz > Squash

Squash

V průzkumu magazínu Forbes se squash dostal mezi 10 nejzdravějších sportů na světě a v konečném hodnocení se součtem 22,5 bodů se nakonec umístil na prvním místě před veslováním a horolezectvím. Squash hraje ve 175 zemích více než 20 miliónů lidí.

Co je Squash?

Squash je raketový sport hraný malým a dutým gumovým míčkem, dvěma nebo čtyřmi hráči, v kurtu uzavřeném čtyřmi stěnami. Tolik říká o squashi stručná charakteristika Wikipedie. Neříká však nic o tom, jak fantastický squash je. Squashi propadly po celém světě milióny amatérských i profesionálních hráčů. Na squashových kurtech můžete vidět juniory od 6 let až po masters, kteří hrají turnaje v kategorii nad  90 let.

Pravidla squashe

Začíná se podáním z malého čtverce, ve kterém musí podávájící hráč stát alespoň jednou nohou, přičemž podávající si může poprvé vždy zvolit, z které chce podávat strany. Při každém dalším podání musí strany střídat. Odpálený míček musí dopadnout na přední stěnu mezi prostřední dělicí čáru a vrchní autovou čáru a po odrazu z přední stěny musí dopadnout (může se odrazit i o další stěny) do většího protilehlého obdélníku. Míček se může odrážet od stěn s jakýmkoliv počtem dotyků, vždy se však musí dotknout čelní stěny, může jednou dopadnout na zem, avšak po odpálení se nesmí dotknout země dříve než přední stěny. Údery musí být vždy odehrány do hřiště, jenž je ohraničeno čárami (čára je ve squashi považována za špatný míč).

Další gam začíná podáním vítěze předchozího gamu. Každá hra se hraje na dva či tři vítězné gamy. Vítězem je hráč, který dosáhne jako první 11 bodů s tím, že je třeba mít o dva body více než protihráč (např. 12/10, 13/11 apod.)

OPRAVDOVÝ HRÁČ squashe má:

  1. Čistou sálovou obuv, která nezanechává čáry na podlaze. V případě poškození podlahy, je hráč povinen uvést povrch kurtu do původního stavu, případně uhradit náklady spojené s vyčištěním podlahy. Vhodné boty si u nás můžete zapůjčit.
  2. Dobrou náladu a pár dobrých kamarádů a kamarádek, kteří si rádi zahrají. Pokud ještě k tomu máte cit v ruce jako tenista, odhad kulečníkového hráče, fyzičku maratonského běžce, rychlost sprintera a srdce bojovníka, máte šanci stát se profesionálním hráčem squashe.

REZERVACE

Squashový kurt lze rezervovat

  • online rezervace.zdravyrelax.cz
  • osobně u obsluhujícího personálu na recepci sportovního centra
  • telefonicky na čísle:  +420 736 674 235

Začátek je standardně vždy v celou hodinu, ale po domluvě s personálem je možné začít hodinu i v jiný čas. Po ukončení zakoupené hrací doby je zákazník povinen kurt uvolnit pro další hráče. Pokud se nemůžete dostavit na rezervovanou hru, je nutné hodinu zrušit a uvolnit kurt pro další hráče.

Nabízíme také objednání stálých hodin na pevný den a hodinu, kdy kurt nastálo zablokujeme a není tak nutné objednávát opakovaně.

Každá hodina se platí na recepci před započatou hrou, a to buď hotově dle platného ceníku, nebo na platnou permanentku. Samozřejmostí je zapůjčení raket, míčků i bot. Nové rakety, míčky i omotávky je také možno zakoupit, případně pokud si z našeho aktuálního sortimentu nevyberete, je možno je také nechat objednat.

Možnost osobního trenéra squashe, cena tréninku na hodinu je 380 Kč plus 190 Kč kurt.

Na squashovém kurtu si u nás můžete zahrát také S-badminton.