ZdravýRelax.cz > S-Badminton

S-Badminton

Co je S-badminton?

Jedná se jednoduše o badminton hraný na squashovém kurtu, jehož stěny tedy zároveň ohraničují i rozměry hriště pro S-badminton. U klasického badmintonu hráč nikdy nepřekračuje postranní čáry, ale využívá pouze vnitřního prostoru kurtu, a tak nejsou hře stěny kurtu na škodu. Stejně jako u klasického badmintonu zahrání míče za čáru, u S-badmintonu se dotek míče stěny považuje za aut.

Pro S-badminton platí stejná pravidla vstupu na kurt jako pro Squash. Hraje se na squashovém kurtu č. 2. Je možná dvouhra i čtyřhra. Rekreačním hráčům u S-badmintonu vyhovuje menší hřiště, zkušenější hráči zase ocení větší dynamiku hry a  lepší orientaci v prostoru. “S” verze badmintonu tak nabízí zábavu a plnohodnotné sportovní vyžití.

Pravidla S-badmintonu

S-badminton se řídí podobnými pravidly jako klasický badminton. Hra začíná podáním hráče, které by mělo jít křížem. V S-badmintonu však doporučujeme pravidlo – podání se hraje spodem a podávající hráč se nohou dotýká zadní stěny svého hracího pole. Pokud se dodrží doporučené pravidlo, není nutné podávat křížem.

Bod získá hráč za každou vítěznou výměnu a rovněž když se soupeř dopustí chyby. Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů, avšak k vítězství je vždy třeba mít o dva body více než protihrač (tzn. 21:19, 22:20, 23:21 apod.) Za stavu 29:29 vyhraje set strana, která získá 30. bod. Vítěz setu podává v následujícím setu jako první. Hráči mění strany vždy po skončení setu a také v průběhu třetího setu, jakmile jedna strana dosáhne 11 bodů.

Chybou u S-badmintonu se rozumí:

  • hráč nezasáhne míč a ten se dotkne země,
  • hráč nepřehodí míč na stranu protihráče,
  • vyhodí-li hráč míč mimo kurt (do autu), přičemž u S-badmintonu se autem rozumí dotek míčku jakékoli stěny,
  • zasažení stropu či postranních sítí,
  • pokud se míč dotkne hráče nebo jeho oděvu.

V párových disciplínách také není povoleno “tečovat” míč. Znamená to, že pokud se při hře hráč dotkne míče, jeho spoluhráč již nemůže pokračovat ve hře.

Míč, který se dotkne pásky sítě, ale přepadne na soupeřovu stranu (tzv. „prasátko“), je považován za korektní a hra pokračuje. V tomto případě se však předpokládá gentlemanská omluva hráče, který tento míček zahrál. Zasažení pásky při podání je povoleno.

Badmintonové rakety i míčky Vám rádi v našem squash centru zapůjčíme!

Ceny za S-badmintonový kurt jsou stejné jako pro Squash.

Rezervace na rezervace.zdravyrelax.cz