a

Lektoři

HLEDÁME TRENÉRY pro více informaci pište na zdravyrelax@email.cz

Lucie Cigánková

Lucie Zorálková Cigánková

Lucie je od května 2014 první certifikovanou lektorkou AntiGravity®Fundametal 1,2 v Moravskoslezském kraji, také lektorkou AntiGravity®Aerial Yoga 1,2, AntiGravity®Restorative Yoga a Jógy pro zdravá záda. Je fascinována lidským tělem, jehož genialitu se snaží pochopit neustálým studiem. Na lekcích s Lucií si uvědomíte, že smích je to nejpřirozenější, co v sobě máme a že prožívat radost je naše právo, které nám nikdo nemůže vzít.

Facebook Antigravity Zorálková

Facebook Antigravity Ostrava

Miroslava Navrátilová

Mirith Anaya

Naučit se využívat svůj největší potenciál, tady na Zemi, to je má celoživotní mise. Na dlouhých cestách a poutích v jižních krajinách u oceánu jsem došla k tomu, že abychom naše dary dokázali co nejefektivněji využít, musí být mysl, duch i tělo v harmonii. Spolu s tímto zjištěním do mého života přišla asi před 10 lety jóga jakožto odpověď jak na to. V současné době sedavých zaměstnání a vysokých nároků, které jsou na nás kladeny a my často podléháme stresu je obzvlášť důležité se v tom všem neztratit a připomínat si neustále,  co je opravdu to podstatné. Jóga je podle mě ta nejsnazší a nejpřímější cesta k sobě samému, kterou můžeme praktikovat na každodenní bázi v mnoha podobách, neb každý potřebujme něco jiného.  Pro mě je základem uvědomování si moudrosti našeho těla – práce s vědomým tělem. Zde nacházím odpovědi na všechny otázky, máme je v sobě všichni, pakliže nasloucháme…

Antigravity je propojením nebe a země, jinu a yangu, pohybu a klidu, aktivního tvoření a zároveň oddání se v důvěře, posilování těla a zároveň léčivá rehabilitace. Je zde vše, proto jsem se rozhodla jít touto cestou a ráda vás na ní provedu.

Ing. Petra Jurgová

Ing. Petra Jurgová

Moravská škola aerobiku-  zakladni licence,
Moravská škola aerobiku – profi licence,
Instruktor pohybové metody PILATES, level I +II, úroveň MAT I -III a Ron Fletcher Towelwork
(školeno u Mgr.Renata Sabongui v Praze).

Petra se účastnila několika maratónů aerobiku a Master Class  soutěží. Předcvičuje už od svých 17 let. Začala jako instruktorka různých forem aerobiku, od posilovacích až po taneční, poté i speedingu, walkingu a zároveň i pilates, který cvičí asi 10 let a z toho 9 let jej předcvičuje….

Jejím Mottem je:

Mít rád sám sebe a pečovat o své tělo a duši je ten nejzákladnější princip, jelikož láska člověka sama k sobě je základem toho, aby mohla být předávána i druhým…

Pavel Cigánek

Bc. Pavel Cigánek

-vystudoval sportovní školu rekreologie
-squashovy trenér IV. kategorie
-vitěz 7. amatérských turnajů
-trenér jógy a fitness
-trenér EMS

 

Moto:  Nikdy není pozdě začít cvičit.

Mgr. Pavel Hojdysz

Mgr. Pavel Hojdysz

KALOKAGATHIE – tělo a duše jedno jsou. Tvoří neodmyslitelný celek a je dobře, když ani jedna z částí nemá příliš navrch….. to pak přichází HARMONIE. ZDRAVÝ RELAX je příležitost, jak se o to pokusit 🙂

 • Vystudoval Ostravskou universitu obor Tělěsná výchova – Zeměpis na PFO                                                                                                                                                   
 • Středoškolský učitel tělesné výchovy                                                                                                                                   
 • Rozhodčí, propagátor, motivátor a lektor mnoha sportovních  oborů                                                                                                                                                                  
 • Absolvent pražského kurzu SM cvičení MUDR. R. Smíška                                                                                           
 • Vicemistr České republiky silového 4boje a lehké atletiky družstev                                                                     
 • LektorEMS cvičení

Motto: Ať je mi dopřáno, abych na cestě, kterou jdu životem našel odvahu riskovat. Mám li být úspěšný, nechť je to podle zákona, aby se víra, pravda a čest udržely vysoko. Mám li být poražen, ať s pokorou a úctou dokážu stát u cesty, až ten úspěšnější půjde kolem.

Fit & Stretch s Verčou

Ing. Veronika Šutová

Fitness instruktorka a koordinátorka dobrovolníků a dobrovolnických programů v Adra Havířov. Taneční praxe v ZUŠ Bohumín 18 let, dále pak čtyřletá praxe jako rehabilitační fitness instruktorka v Klimkovice Sanatoria

Od 2014 lektor akrobacie na tyči, taneční výuka, závěsná akrobacie, fitness a stretching v Circus! Dance Studio Ostrava

Sportovní úspěchy:

2020 – Instruktor zdravotní tělesné výchovy

2018 – 2. místo MČR v Pole Sport kategorie Dvojice

2017 – 2019 – Soutěžní akrobatické úspěchy na MČR v Pole Sport a v Pole Art

2017 

 • 3. místo MČR v Pole Sport kategorie Dvojice
 • Speciální ocenění laické poroty za nejlepší výkon v kategorie Dvojice na MČR v Pole Art
 • Funkční trénink I. – Aktivace CORE (HSSP)

2014 – Instruktor fitness – 4 roky praxe na rehabilitačním fitness oddělení

20 let taneční praxe, lektor taneční akrobacie

Tanec, pohyb a cvičení za doprovodu hudby budou vždy nedílnou součástí mého života. ♥

Dušan Lederer

Dušan Lederer

Naše tělo bylo stvořeno k pohybu, za což vděčíme dokonalé souhře páteře, kostí, kloubů, svalů, šlach a řídicímu systému (mozku). Náš pracovní pohyb je dnes vesměs omezen na sezení, postávání, krátké přecházení či manipulaci s předměty a to vše ještě mnohdy v ne zcela přirozených polohách. Jak správně tušíte, když čtete tyto řádky, je potřeba to nějakým způsobem kompenzovat. Nejsem úplně zastáncem klasického fitka a vždy jsem se věnoval spíše volnému pohybu (tanec, tenis, fotbal, kolo). Nemyslím si, že potřebujeme k běžnému každodennímu životu a dobré kondici zvedat přes kladky nějaká závaží, ty si s sebou běžně po kapsách nenosíme, ale své tělo a jeho váhu máme při sobě 24 hodin denně, 365 dní v roce. Cvičení v hamoku mě přilákalo přidáním třetího rozměru (nejsme vždy v kontaktu s podložkou) a svou všestranností, kde jej umíme využít od relaxace, spánku, ležení u televize přes protažení, posílení až k akrobatickým prvkům. A to vše jen za použití závaží, které si s sebou nosíme neustále. Věřte tedy, že svalové partie, které zapojíte na mé hodině či hodinách mých kolegů přispějí ke stabilizaci vašich kloubů i držení vašeho těla a o to veseleji se vám bude pohybovat v práci, na ulici, na zahradě či na horách.

Pracovat na svém těle se dá i mimo lekce. Např. 2x v týdnu vidím přicházet slečny a paní zacvičit si na latino-fit, aby si zlepšily svou fyzickou kondici. Cvičební sál je v 5. patře.  Kolik z nich si myslíte, že jezdí výtahem? Je to neuvěřitelných 90%. Přitom do schodů mohou krásně zapojit svaly stehen a hýždí…

Zkuste alespoň občas použít schody, vynechat jednu zastávku tramvají a jít pěšky či využít sdílené kolo. Vašemu tělu i mysli to určitě neuškodí.

2021 09 13 ZR - 009

Ivet Jaglařová

Již 7 let se zabývám zdravým životním stylem. Ne nadarmo se říká “Jste to co jíte” a “Ve zdravém těle zdravý duch”. Je hodně důležité se starat o svou tělesnou schránku, protože “Jak na těle, tak na duši”.  Strava je pro mě velice důležitá, protože jsou to stavební jednotky pro naše tělo, ale i pohyb je nezbytnou součástí, jak se cítit dobře. Ráda se učím novým věcem, výzvy a příležitosti vítám s otevřenou náručí a práce na sobě je mým koníčkem. Jsem maminkou 2 dětí a vím jak vzácný čas je pro nás ženy. Dívám se na to co jím, ale mé tělo mi říká, že potřebuje pohyb a když mu naslouchám, jsem pak spokojená a šťastná sama se sebou. A proto se  řídím heslem “Spokojená žena, máma = spokojený partner, celá rodina”. EMS mi dává smysl jak efektivně využít čas a cítit se dobře. “Nezkusíš, nevíš” 🙂

adam

Adam Martynek

S Yogou začal před deseti lety jako nadšený a denodenní student Bikram yogy. Po roce intenzivního navštěvování lekcí „horké“ jógy se rozhodl, k cestě lektorování a odjel studovat do kolébky jogové myšlenky, Indie. Absolvoval TTC at Yoga Vidia Retreats a je certifikovaným lektorem Hatha Yogy, registrován pod YogaAlliance.

Po absolvování svého TTC (Teacher´s Training Course), absolvoval v následujících letech ještě třikrát, obdobný kurz, jako dobrovolný zaměstnanec Yoga Vidia Retreats. Tam pomáhal s organizací kurzů a učil na pozici junior teacher.

Po návratu do Ostravy aktivně učil v Ostravském studiu Hot City Yoga Ostrava, až do chvíle, než si uvědomil, že „horká jóga“ neodpovídá naučeným principům a myšlenkám jógy jako takové a začal organizovat své vlastní lekce Hatha Yogy.

foto Zdravý relax

Nikola Vlčková

Pohyb a sport jsou mými společníky již pár desítek let. Vždy jsem si vybírala pohybovou aktivitu dle fyzických a časových možností, ale také pocitů a účinků z ní plynoucí. S EMS tréninkem jsem se poprvé setkala v roce 2015 jako klient, a naprosto mě uchvátil. Za velice krátkou dobu, tehdy při sedavém a časově náročném zaměstnání, byly výsledky opravdu znatelné – eliminace svalové dysbalance (po úrazu a operaci kolene), zpevnění těla (včetně problematických partií), zvýšení fyzického výkonu a s tím vším spojený skvělý pocit „uvnitř“. Nyní, z pozice trenéra, benefitů vidím mnohem více. O EMS nejde mluvit, EMS se musí vyzkoušet ;-)

Jakákoliv pohybová aktivita by měla jít ruku v ruce s tím, čím naše tělo vyživujeme, tedy co jíme a pijeme, a informacemi, které mu poskytujeme.

Krom zdravého životního stylu se zajímám o osobnostní rozvoj a alternativní medicínu.
 • Fitness instruktor
 • Instruktor EMS
 • Lektor Bosu Core
 • Instruktor Race Walker
 • Praktik Access Bars
power-joga6

Pavla Večerková

,,Pohyb je nedílnou součástí mého života, od dětsví jsem hrála volejbal, následně našla zalíbení ve fitness, absolvovala jsem kurz fitness instruktora, zaměřila jsem se na kompletní rozvoj těla a kruhové tréninky a to od r.2019.

Ve ZdravémRelaxu pořádám Kruhové tréninky, jelikož jsou velice efektivní metodou cvičení, kde si procvičíte a posílíte celé tělo. Střídají se různě dlouhé intervaly výkonu a odpočinku. V intervalu výkonu se snažíte dostat ze sebe 100 % a v intervalu odpočinku se mění stanoviště a rovněž je čas i na vydýchání se. Trénink je zaměřený na všechny svalové partie a je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Motto: „Zdravý duch ve zdravém těle.‘