ZdravýRelax.cz > Jóga pro zdravá záda

Jóga pro zdravá záda

Od září 2021

Jóga-pro-zdravá-záda

Tato jemná lekce jógy v pomalém plynutí je určena předevsím pro specifickou klientelu se zdravotním omezením, ale je rovněž prevencí proti bolesti.

Jedná se o pomalou a šetrnou formu jógy, která navrátí pružnost Vaší páteři

Pomalým plynutím pozicemi Vás naučíme efektivně zapojit a posílit střed těla (hlubokého stabilizačního svalového systému páteře), protáhneme a uvolníme zádové svaly. Jemnými spinálními cviky a postupným přechodem do “kočky” rozhýbeme páteř a pomalu přejdeme do modifikovaného pozdravu slunci. Jeden bojovník nám úplně postačí. Naučíte se techniku správného dýchání pro zlepšení zdraví a nápravu nevhodných stereotypů držení těla.

Problémem současné doby, jenž je často příčinou bolavých zad je nadbytek stresu, proto se budeme věnovat také relaxačním technikám pro zlepšení koncentrace a relaxace.

Jóga pro zdravá záda vychází z nejnovějších poznatků v oblasti fyzioterapie, jógy, pilates, funkčního cvičení, lékařství a výživy. Při pravidelném cvičení rychle pocítíte úlevu, pevnost a pružnost zad, což Vám zpříjemní Váš každodenní život.

PROČ K NÁM PŘIJÍT

Jóga je nadčasová. Pomáhá už stovky let. Pomocí dechového cvičení, koncentrace na to, co právě děláme, kombinací dynamických a statických asán (jogové pozice) které jsou správně prodýchávány, propojíme svou mysl s tělem a tím dosáhnete jednoty, která pomůže zdaleka ne jen Vašim zádům.

Pro koho je Jóga pro zdravá záda

Téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Zdůrazňujeme, že zde je potřeba velmi vnímat a naslouchat svému tělu, nesnažte se překonat své limity a možnosti. Buďte ohleduplní ke svému tělu a ono Vám to vrátí zpět.

 

PROČ SE BUDETE CÍTIT LÉPE

Po každém „cvičení“ nebo sportu, se obvykle cítíme lépe. Rozproudí se krev, uvolní endorfiny a psychicky se na chvíli uvolníme. Ano, i cvičení, se může stát drogou. Ale ne každé cvičení, je dlouhodobě prospěšné. Každá jednostranná aktivita, je v konečném důsledku škodlivá. Proto velké procento vrcholových sportovců, provozuje Jógu, pro vybalancování této nerovnováhy. Lekce jógy je vyvážená fyzická zátěž, která dá našemu tělu potřebnou aktivitu a zároveň nás naučí vypnout myšlenky a koncentrovat se na svůj dech, na sebe. A to je právě to, co v dnešním světě často postrádáme. Chvíli, kdy nepřemýšlíme nad denními starostmi a uvědomíme si podstatu sebe a světa okolo nás.

 

JAK LEKCE PROBÍHAJÍ

Každá naše lekce, začíná krátkým dechovým cvičením Kapalabhati

Kapalabhati rozehřívá, připravuje a dává mozku signál, že přichází fyzická aktivita.

Následně se velmi pomalu, v souladu a v rytmu vlastního dechu rozehřejeme, pomocí nejstarší rozcvičky na světě, Pozdravu Slunci. Ten v podstatě obsahuje prvky všech základních jógových pohybů.

Do Pozdravů Slunci, jakmile je tělo zahřáté a tedy připravené pro další část lekce, začleníme plynule asány, které podle svých možností držíme v pozici, prodýcháváme a snažíme se je přes tah, fyzickou náročnost až lehkou bolest, udržet ve správné pozici a užít si je v koncentraci.

Nedílnou součástí každé lekce, je relaxace v poloze mrtvého těla SHAVASANA a řízená relaxace. Při této lektor prochází slovně celé tělo, a navozuje uvědomělé uvolnění a relaxaci postupně, aby nezůstal v těle ani náznak stresu a napětí.

Co s sebou:

Máme pro Vás podložky, podpůrné bloky i bolstery na sezení. Ideální je lehké oblečení, které Vás nijak nebude omezovat v pohybu a bude se Vám v  něm cvičit pohodlně. Cvičíme v ponožkách nebo naboso. Doporučujeme si vzít pití (lze zakoupit i u nás na recepci). Vezměte si také teplé oblečení na relaxaci.

Malá ochutnávka – připravili jsme pro Vás video se sestavou Pozdrav slunci, kterou si můžete zacvičit každé ráno před cestou do práce nebo do školy. Udělejte si z ranního cvičení rutinu jako z čištění zubů a Vaše záda Vám poděkují.

Cena 160,- Kč, lekce 80 minut

REZERVACE: Místo na lekci je nutné rezervovat v rezervačním systému

 

Veškeré zdravotní omezení či potíže prosím sdělte na začátku hodiny lektorovi.