ZdravýRelax.cz > Jóga pro zdravá záda

Jóga pro zdravá záda

Jóga-pro-zdravá-záda

Tato jemná lekce jógy v pomalém plynutí je určena předevsím pro specifickou klientelu se zdravotním omezením, ale je rovněž prevencí proti bolesti.

Jedná se o pomalou a šetrnou formu jógy, která navrátí pružnost Vaší páteři

Pomalým plynutím pozicemi Vás naučíme efektivně zapojit a posílit střed těla (hlubokého stabilizačního svalového systému páteře), protáhneme a uvolníme zádové svaly. Jemnými spinálními cviky a postupným přechodem do “kočky” rozhýbeme páteř a pomalu přejdeme do modifikovaného pozdravu slunci. Jeden bojovník nám úplně postačí. Naučíte se techniku správného dýchání pro zlepšení zdraví a nápravu nevhodných stereotypů držení těla.

Problémem současné doby, jenž je často příčinou bolavých zad je nadbytek stresu, proto se budeme věnovat také relaxačním technikám pro zlepšení koncentrace a relaxace.

Jóga pro zdravá záda vychází z nejnovějších poznatků v oblasti fyzioterapie, jógy, pilates, funkčního cvičení, lékařství a výživy. Při pravidelném cvičení rychle pocítíte úlevu, pevnost a pružnost zad, což Vám zpříjemní Váš každodenní život.

Pro koho je Jóga pro zdravá záda

Téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Zdůrazňujeme, že zde je potřeba velmi vnímat a naslouchat svému tělu, nesnažte se překonat své limity a možnosti. Buďte ohleduplní ke svému tělu a ono Vám to vrátí zpět.

Veškeré zdravotní omezení či potíže prosím sdělte na začátku hodiny lektorovi.

Co s sebou:

Máme pro Vás podložky, podpůrné bloky i bolstery na sezení. Ideální je lehké oblečení, které vás nijak nebude omezovat v pohybu a bude se tak v něm cvičit pohodlně. Vezměte si také teplé oblečení na relaxaci a pití. Cvičíme v ponožkách nebo naboso.

Malá ochutnávka – připravili jsme pro Vás video se sestavou Pozdrav slunci, kterou si můžete zacvičit každé ráno před cestou do práce nebo do školy. Udělejte si z ranního cvičení rutinu jako z čištění zubů a Vaše záda Vám poděkují.

Cena 135,- Kč, lekce 80 minut

REZERVACE: Místo na lekci je nutné rezervovat v rezervačním systému nebo na recepci.