ZdravýRelax.cz > Workshopy – aktuální

Aktuálně připravované workshopy

Zde najdete aktuální přehled připravovaných workshopů, nadcházející akce uveřejňujeme také na našem Facebooku a přihlašovat se můžete v rezervačním systému.

Chcete potěšit své známé netradičním zážitkem? Chcete blízkou osobu potěšit a dopřát jí relaxaci nebo zajímavý workshop?

Na všechny workshopy Vám rádi vystavíme dárkový poukaz!

TERMÍNY:

27.03.2020 / Element DŘEVO – játra, žlučník (jarní detox)

15.05.2020 / Element OHEŇ – srdce, tenké střevo (radost, elán, nadšení)

04.09.2020 / Element ZEMĚ – žaludek, slezina, slinivka (trávení a výživa)

v čase 17:00 až 20:00 hod.

Pokud chcete zlepšit svůj život, zbavit se bolesti těla, naučit se o něj pečovat v souladu s přírodou, kultivovat vnitřní klid a mír, tento cyklus je určen pro vás!

Naučíte se, jak uvolnit fyzické nepohodlí prostřednictvím jin jógy, nazývané i “akupunktura bez jehly”. Získáte také praktické zkušenosti z tradiční čínské medicíny. Hravou formou se dozvíte, kde v našem těle proudí jednotlivé meridiány, naučíte se užitečné akupunkturní body, stejně jako techniky, jak v nich rozproudit energii. Na vlastní kůži zažijete energetické ošetření, během kterého se ponoříte do svého nitra a objevíte vnitřní klid a harmonii.

Celý cyklus se skládá z pěti setkání, během nichž se budeme věnovat jednotlivým tématům. Prvních 90 minut spočineme v pozicích jin jógy a po krátké přestávce si budeme povídat a užívat si techniky čínské medicíny.

Získáte praktické zkušenosti z pohledu tradiční čínské medicíny. Teoretické znalosti si doplníme praktickými dovednostmi.

Provázet vás bude Silvia Kajanová, certifikovaná lektorka jin jógy, studentka čínské medicíny a terapeutka Shiatsu.

„Jin jóga byla moje Láska na první pohled. Zamilovala jsem se do ní před lety na Bali. Pomohla mi najít cestu k sobě, k mému skutečnému já. Inspirovala k tomu, abych žila život svých snů, podle svých představ. Přivedla ke studiu tradiční čínské medicíny. Je toho hodně, za co jí vděčím. A ráda bych se o tuto vzácnou a léčivou sílu dělila s vámi. “

ELEMENT DŘEVO 

Jaro je čas obnovy, vítání příležitostí a nových začátků. Tím, že tuto novou energii přivedeme na světlo světa, můžeme pustit všechno, co nám už více neslouží. V tradiční čínské medicíně každé roční období souvisí s některými orgány a jejich meridiány. Játra a žlučník jsou nejaktivnější právě v období jara. V době, kdy se všechno probouzí a v přírodě vládne element Dřevo.

Naše játra jsou hlavním orgánem pro detoxikaci, zatímco žlučník uskladňuje žluč produkovanou játry a napomáhá trávicímu procesu. Hlavním úkolem meridiánu jater je, aby energie v celém těle proudila.

Když se vychýlí z rovnováhy, můžeme pociťovat únavu, migrény, bolesti bederní páteře. Na emocionální úrovni může přispět k nevyrovnaným emocím, jako je hněv a frustrace.

Přijďte se dozvědět více, přijďte se inspirovat. Co všechno vás čeká?

– Charakteristika elementu Dřevo, dráhy jater a žlučníku
– Co způsobuje jejich oslabení a co je naopak harmonizuje
– Jak se nedostatek projevuje v našem emocionálním světě
– Jin jóga a sestava na zprůchodnění životní energie
– Relaxační masáž hlavy skvělá na migrény
– Tipy na jarní detoxikační očistu jater

Seminář se skládá ze dvou částí: první cca 90 min. – se uvolníme v pozicích jin jógy. Ve druhé se po krátké přestávce naučíme relaxační masáž hlavy, skvělý prostředek na migrény.

  • Cena: 500 Kč / jedno setkání.  

REZERVACE:
Místo je nutné rezervovat a uhradit dopředu v rezervačním systému nebo na recepci.

Element VODA

Zvukově vibrační relaxace …s deštnými sloupy 

Laděný set 3 dešťových sloupů, je úžasným prožitkem změněných stavů vědomí a pro všechny lidi toužící po uvolnění, spuštění samoléčebného procesu nebo neobvyklých zážitcích. Jsou zdrojem přírodních harmonizačních frekvencí v oblastech, které již neodkážeme vědomě slyšet a v dostatečné délce působení.  Slouží k navozování změněných stavů vědomí za pomocí zvuku. Navozují relaxaci, meditační frekvence alfa, theta a delta, odbourávají napětí, energetické bloky a stres. Díky své velikosti 196cm a šířce 21cm, umožňuje dobu znění na jedno otočení, 14 minut a více.

Dlouhé minuty šumění spolehlivě vypíná racionální programy mozku. Tento nediferencovaný zvuk šumění je paralelou meditace. Místo tisíců zvuků je jen jeden nekonkrétní, stejně jako na hladině mysli je jen jedna věc nebo činnost. Tak se místo tisíců vlnek, tisíců na sebe navazujících myšlenek vše usadí a objeví se čirý stav bytí. Ocitnete se v bezbřehé a vše prostupující koupeli zvuků a stavech čirého slastného bytí.

Dále uslyšíte tyto muzikoterapeutické nástroje:

čínský chrámový gong, tanpura, rotující zvukové vlny, didgerido, srutibox, ravdrum, tibetské mísy, zvonkohra a alikvotní zpěv.

Gong je úžasný a velmi silný muzikoterapeutický nástroj s širokým spektrem a možnostmi harmonických léčebných vibrací. Zvuk gongu tvoří současně harmonii a disharmonii, vytváří tak celistvou harmonickou resonanci.

Vibrace gongu pracují i na hluboké subatomární a buněčné úrovni. Tyto harmonické vibrace mohou pomoci nastolit na základě resonance rovnováhu a vyladit vibrační strukturu našich těl. Energie gongu může uvolnit, narušit, rozbit a prozářit energetické blokády, nebo vymazat staré energetické vzorce v naší auře.

Ocitnete se v bezbřehé a vše prostupující koupeli zvuků a stavech čirého slastného bytí.

To vše společně s muzikoterapeutem Michalem Chýlkem.

Termíny:

14.02.2020 v 17:30 a 19:30

13.03.2020 v 17:30 a 19:30

17.04.2020 v 17:30

Cena: 200,- Kč/osoba

REZERVACE:
Místo je nutné rezervovat v rezervačním systému nebo na recepci.

JÓGOU PROTI STRESU

A TECHNIKY MINDFULNESS

Na zážitkovém workshopu Jógou proti stresu a techniky mindfulness se dozvíte, jak v náročném dni zvládnout některé stresové situace bez zbytečných emocí. Jógovými a mindfulness technikami se naučíte vnímat sami sebe a spojíte se se svými vnitřními zdroji. Zbavte se stresu jednou pro vždy! NEJEN FAKTICKY, ALE PRAKTICKY.

RELAXAČNÍ TECHNIKY

TECHNIKY MINDFULNESS

ÚVOD DO MEDITACE

JAK PRACOVAT S DECHEM

LEKCE JÓGY SLOW&BLIND, kterou zvládne každý

AKUPRESURNÍ AUTOMASÁŽ NA UVOLNĚNÍ NAPĚTÍ

Workshopem Vás bude provázet lektor Mgr. Filip Klieštík který pracoval v oblasti vzdělávání a HR v mezinárodních společnostech, poté odcestoval do Indie, kde studoval jógu a Stress Management z hlediska ájurvédy. Aktuálně se věnuje koučování, Well-Being programům ve společnostech, výuce jógy a lektorování budoucích instruktorů jógy v Power Yoga Akademii.

Termín: 31.01.2020 v 17:00 – 20:00 hod.

Cena: 500,- Kč/osoba

REZERVACE:
Místo je nutné rezervovat v rezervačním systému nebo na recepci.