ZdravýRelax.cz > Workshopy – aktuální

Aktuálně připravované workshopy

Zde najdete aktuální přehled připravovaných workshopů, nadcházející akce uveřejňujeme také na našem Facebooku a přihlašovat se můžete v rezervačním systému.

Chcete potěšit své známé netradičním zážitkem? Chcete blízkou osobu potěšit a dopřát jí relaxaci nebo zajímavý workshop?

Na všechny workshopy Vám rádi vystavíme dárkový poukaz!

Zvukově vibrační relaxace …s deštnými sloupy 

Laděný set 3 dešťových sloupů, je úžasným prožitkem změněných stavů vědomí a pro všechny lidi toužící po uvolnění, spuštění samoléčebného procesu nebo neobvyklých zážitcích. Jsou zdrojem přírodních harmonizačních frekvencí v oblastech, které již neodkážeme vědomě slyšet a v dostatečné délce působení.  Slouží k navozování změněných stavů vědomí za pomocí zvuku. Navozují relaxaci, meditační frekvence alfa, theta a delta, odbourávají napětí, energetické bloky a stres. Díky své velikosti 196cm a šířce 21cm, umožňuje dobu znění na jedno otočení, 14 minut a více.

Dlouhé minuty šumění spolehlivě vypíná racionální programy mozku. Tento nediferencovaný zvuk šumění je paralelou meditace. Místo tisíců zvuků je jen jeden nekonkrétní, stejně jako na hladině mysli je jen jedna věc nebo činnost. Tak se místo tisíců vlnek, tisíců na sebe navazujících myšlenek vše usadí a objeví se čirý stav bytí. Ocitnete se v bezbřehé a vše prostupující koupeli zvuků a stavech čirého slastného bytí.

Dále uslyšíte tyto muzikoterapeutické nástroje:

čínský chrámový gong, tanpura, rotující zvukové vlny, didgerido, srutibox, ravdrum, tibetské mísy, zvonkohra a alikvotní zpěv.

Gong je úžasný a velmi silný muzikoterapeutický nástroj s širokým spektrem a možnostmi harmonických léčebných vibrací. Zvuk gongu tvoří současně harmonii a disharmonii, vytváří tak celistvou harmonickou resonanci.

Vibrace gongu pracují i na hluboké subatomární a buněčné úrovni. Tyto harmonické vibrace mohou pomoci nastolit na základě resonance rovnováhu a vyladit vibrační strukturu našich těl. Energie gongu může uvolnit, narušit, rozbit a prozářit energetické blokády, nebo vymazat staré energetické vzorce v naší auře.

Ocitnete se v bezbřehé a vše prostupující koupeli zvuků a stavech čirého slastného bytí.

To vše společně s muzikoterapeutem Michalem Chýlkem.

 

Vzhledem k vládním nařízením jsme museli upravit kapacitu osob na relaxaci pouze na 10 účastníků, ale přidali jsme i pozdější hodinu, aby se dostalo na všechny zájemce. Mezi realxacemi je 30 minutová pauza, tak aby se všichni účastníci mohli pohodlně vysřídat.
Zvuková relaxace je ideální příležitost pro odpočinek a načerpání sil do dalších podzimních dní.

Termíny:

8.10.2021 v 17:00 a 19:00

19.11.2021 v 17:00 a 19:00

17.12.2021 v 17:00 a 19:00

14.01.2022 v 17:00 a 19:00

11.02.2022 v 17:00 a 19:00

11.03.2022 v 17:00 a 19:00

08.04.2022 v 17:00 a 19:00

Cena: 200,- Kč/osoba

REZERVACE:
Místo je nutné rezervovat v rezervačním systému nebo na recepci.

Lednový workshop KORADRUM

Podmanivé melodie tradiční africké harfy – Kory – s doprovodem nejen na africké perkuse.
Kromě tradičních bubnů djembe a udu, uslyšíte také, zvučný kovový handpan, australské didgeridoo, indiánskou flétnu a další nástroje.

Termín: 23. 1. 2021

Cena: 200,- Kč/osoba

REZERVACE:
Místo je nutné rezervovat v rezervačním systému nebo na recepci.

Únorové bubnování s Michalem Chýlkem

Bubny mají dlouhou historii používání v přírodních kulturách po celém světě. Nejčastěji se využívají ve třech oblastech:

  • Buben využívá šaman k navození transu za účelem léčení pro druhé
  • Bubny se využívají při všech posvátných příležitostech oslav, rituálů, iniciací a setkávání kmene či společenství, jako hudební prvek pro tanec a oslavu života
  • V tradiční a moderní hudbě je buben základem rytmu pro většinu skladeb

Dnes se začínají bubny čím dál více těšit zájmu západní společnosti. Jsou to obecně velmi oblíbené a jednoduché hudební nástroje. Mají pozitivní vliv na zdraví a náladu člověka, působení zvuků a rytmů je pro nás uzemňující, ale také aktivizující až s katalyzujícím účinkem. Uvolňují tak potlačené emoce a stres a probouzí v nás radost ze hry a přítomného okamžiku. Přivádějí nás k těsnějšímu kontaktu s přírodou a všudypřítomným rytmem života.

Propojují také např. mozkové hemisféry, posilují koncentraci, regulují krevní tlak a tep a mnoho dalšího. Mimo jiné slouží a jsou využívány jako prvek stmelující skupinu a navozující dobrou náladu a pocit energie.

Naučíte se základy hry a jednoduché rytmy. Budeme bubnovat především spontánně, vnímat rytmus a společné napojení v kruhu.

 Bubny a další perkusní nástroje jsou zajištěny. Pokud máte vlastní, vezměte s sebou.

Termín: 6. 2. 2021

Cena: 200,- Kč/osoba

REZERVACE:
Místo je nutné rezervovat v rezervačním systému nebo na recepci.