Uskutečněné workshopy

Na této stránce naleznete workshopy, které se u nás doposud uskutečnily. Nabídka je široká a pro velkou oblibu některé také opakujeme. Podívejte se na zajímavé akce, které se u nás uskutečnily.

Pokud máte zájem o účast na dalších  připravovaných workshopech, doporučujeme sledovat nabídku nových workshopů na našem webu nebo v rezervačním systému.

Workshop Shakti Naam jóga a Úvod do zákonů vesmíru a přírody 14. 10. od 9:00

Program:
Shakti Naam jóga 9:00 – 10:30
Kabalistický seminář 10:30 – 12:00

Cena: 300 Kč

Shakti Naam jóga

Kořeny Shakti Naam jógy jsou sestaveny z kombinace málo známé formy jógy z Himalájí, Univerzální Kabaly a Naam. Tato kdysi tajná učení nabízejí „fontánu mládí“ tím, že pracují s naším jemnohmotným tělem, které se stará o naše fyzické tělo a obnovuje jeho mládí a flexibilitu. Pomáhá se stresem a rychlým tempem tohoto věku.
Shakti Naam zaručuje přístup k nekonečné zásobě energie, která revitalizuje krev, redukuje stres, dodává sílu, balancuje nervový a hormonální systém, podporuje zdravé srdce a prodlužuje život. Optimalizuje mozek a propojuje duši s intelektem. Tím zvyšuje inteligenci, intuici a podporuje studenta v manifestaci jeho maximálního potenciálu.

Shakti Naam je na Západě prakticky neznámá. Je odlišná od ostatních forem jógy. Energii, kterou díky Shakti Naam vytváříme, cítí většina nových studentů do 5 minut. Poskytuje téměř okamžitý prožitek meditativního stavu, protože působí přímo na mozek a nervový systém. Je to mnohem víc než relaxace. Je to fyzickým způsobem získané změněné vědomí, které jogíni popisují již po tisíce let jako stav vyšších vibrací, který umožňuje dosáhnout na spirituální dary jedince a revitalizovat jeho tělo.

Shakti Naam je pradávná a tajná část vysoké jógové vědy nesmrtelnosti, která není známa většině dnešních škol jógy na světě. Není to pouze pokročilá pozměněná praxe jogínské Sukshuma Vyama, založená na tradičních jógových principech, ale je to také cvičení proti stárnutí – nestárnoucí jóga, která naplňuje tělo životem, zpomaluje proces stárnutí a odstraňuje známky vyššího věku.

Kabalistický seminář Úvod do zákonů vesmíru a přírody

Vše ve vesmíru funguje v rámci určitého rytmu, se kterým můžeme jít buď vědomě v souladu anebo nevědomě bojovat proti němu. V učení božské duchovní moudrosti studujeme zákony vesmíru a přírody, abychom dokázali jít s proudem, který vždycky ví, kam má plynout. V tomto semináři si začneme tyto zákonitosti společně pojmenovávat.

Stejně tak jako jsou zákony základem vesmíru, vládnou i každému aspektu lidského života. Znalost těchto zákonů života může pomoci zmírnit naše strachy. Díky práci s těmito zákony můžeme zlepšit své zdraví a přinést řád do svých životů.
Studováním a následováním zákonů přírody získává člověk vědomost, moc a moudrost.
Díky tomu jsme si více a více vědomi toho, jak snadněji a rychleji dosáhnout naplnění našich přání a snů a jak žít v souladu s předurčením našeho nejvyššího osudu.

Video
Seznamte se se zakladatelem Naam jógy Dr. Josephem Michaelem Levrym. V krátkém rozhovoru vám přiblíží, co je Naam jóga, Shakti Naam jóga a Superclass. Součástí videa je i krásná modlitba Lásky, Míru a Světla.

Na workshop si prosím přineste psací potřeby a papír, budete-li si chtít psát poznámky. Dále pohodlné oblečení na cvičení jógy. Cvičíme na boso, pokud potřebujete, pribalte si teplé ponožky. Ostatní je v centru k dispozici – občerstvení, voda, čaj, podložky a deky.

Těšíme se!

Fotky ze semináře 🙂

 

Kouzlo podzimu  – elemnt ZEMĚ 14. 9.

Babí léto je přitažlivé období přechodu. Je mezníkem mezi tím, co dosud úplně neodešlo a tím, co ještě nenastalo. Je středem. Fáze ZEM zaručuje rovnováhu. Je to rovnováha mezi dvěma protichůdnými silami, která v jednom okamžiku zahrnuje minulost i budoucnost.

Je to období spojené s výživou, s výživou středu. Z pestrosti léta se vyvinuly plody. Uchovávají v sobě energii léta – teplo, lásku, světlo – základní předpoklady k uživení sebe samých a zajištění živobytí ostatním.

Výživa se však také odehrává i na jiné úrovni. Dýchání je jídlo pro plíce a mozek. Výživa na duševní úrovni je dána tím, jak můžeme strávit stresující situace, jak dlouho nám něco leží v žaludku. Výživa na emoční úrovni tím, jak jsme schopni dávat a přijímat lásku, vřelost, pozornost.

V tradiční čínské medicíně každé roční období souvisí s určitými orgány a jejich meridiány. Slezina, slinivka a žaludek jsou nejaktivnější právě v období babího léta.

Účastníci se dozvěděli spoustu zajímavých věcí:

– Charakteristika elementu ZEM, dráhy žaludku, slinivky a sleziny
– Co způsobuje jejich oslabení a co je naopak harmonizuje
– Jak se nedostatek projevuje v našem emocionálním světě
– Jin jóga a sestava na zprůchodnění životní energie
– Speciální body, které nám s trávením pomohou
– Seznámíme se s moxováním

Matějova akrobacie

V sobotu 7. 4. si u nás děti s rodiči vyzkoušeli základy akrobacie a strávili u nás prima dopoledne na super workshopu pod vedením Žanetky, kterou znáte z dětské jógy.

Jarní detox – Yin joga se Silvií Kajanovou

Pro březen jsme ve spolupráci s lektorkou Silvií Kajanovou připravili workshop, který se zaměřoval na jarní očistu. Období jara je z pohledu TČM spojeno s játry a žlučníkem a v tomto období jsou tyto orgány nejaktivnější a období vládne element dřeva. Naše játra jsou hlavním orgánem pro detoxikaci, zatímco žlučník uskladňuje žluč produkovanou játry a napomáhá trávicímu procesu. Hlavním úkolem meridiánu jater je, aby energie v celém těle proudila. Tyto orgány také souvisní s našimi emocemi, pokud jsou orgány v nerovnováze, zažíváme hněv nebo frustraci. Nerovnováha těchto orgánů také souvisí s „jarní únavou“, migrénami nebo bolestmi bederní páteře.

Co jsme se na workshopu dozvěděli?

 • Charakteristika elementu Dřevo, dráhy žlučníku a jater
 • Co způsobuje jejich oslabení a co je naopak harmonizuje
 • Jak se nedostatek projevuje v našem emocionálním světě
 • Yin Yoga a sestava na zprůchodnění životní energie
 • Speciální body, které nám pomohou překonat nástrahy
 • Seznámení s moxováním
 • Naučili jsme se odpouštět

Cestovatelské pátky

O Nepálu s Nepálcem

Na březnovém cestovatelském pátku jsme si povídali o tom co to vlastně zanmená, když je někdo šerpa. Jaké jsou v Nepálu hory a příroda. Co obnáší život na vesnici nebo naopak v hlavním městě Káthmándú.

Účastníci měli také jedinečnou možnost ochutnat tradiční sušený tvaroh, který připravila Karmova maminka a dopravili ho až k nám do Ostravy.

 

Malajsie a Zakarpatská Ukrajina

V pátek 9. 2 od 19:00 vyprávěla o své cestě na nejvyšší horu Malajsie Tambuyukon Peak a o své cesta Zakarpatskou Ukrajinou na huculech Jitka Niklová. Ve svém vyprávění, doprovázeném i fotkami se účastníci dozvěděli o krápníkových jeskyních v Sabah  o zážitcích ze sjíždění řeky Padas na raftech. V druhé části povídání jsme se přesunuli do  hospodářství Preluky, které také chová huculské koně a slyšeli jsme jaké to bylo strávit 200 km v jejich sedlech na cestě za poznáním zakarpatské oblasti  Volovecký, Perečynský rajon, Bukovské vrchy a Pikuji.

Akrobatický Antigravity workshop s Luckou

Workshop proběhl 3. listopadu v 16:30 a 18:30 a v sobotu 4. listopadu od 10:00

Pro ty co se nebojí a pár krát už byli
Účastníci si měli možnost vyzkoušet odvážnější pozice v hamocku, na které při běžných lekcích není prostor.

Každý, kdo se účastnil dokázal překonat sám sebe, věřil svému tělu a hamocku a pustil se do náročných sestav. Zvládl to každý a užili jsme si zábavu.

 

Workshop rozloučení s létem

Dech ….
Není nic příjemnějšího než lidský dotek…..
Zdraví zevnitř……
Opakující se pozdrav slunci tak dlouho, až ztratíme pojem o čase.
Relaxace
1. 9. 2017, délka 2 hodiny
S sebou ručník a dobrou náladu

Skvělé zakončení letních práznin prostřednictvím protažení celého těla a následným odpočinkem v hammocku s realaxační hudbou.

„Workshop byl opravdu skvělý a udělal opravdouvou tečku za létem – venku byla zima a deštivo“

Podívejte se na video ze zářijového workshopu

Relaxace s meditací v hamocích

Žádné cvičení jen …………

Přijďte si připomenout prenatální stav – stejný poIMG_1096 (2)cit, jako když jste byli ještě miminka v bříšku.

Příjemné pohupování, které jsme milovali už jako děti, ve Vás znovu probudí pocit bezstarostnosti, uvolní stres, svalovou ztuhlost, zlepší krevní oběh, nastartuje lymfatický systém, zapojí obě hemisféry mozku, zlepší spánek a probudí pocit štěstí.

Připomeňte si, že úsměv a smích je to nejpřirozenější, co v sobě máme a že prožívat radost je naše právo, které nám nikdo nemůže vzít.

Naše mysl pracuje jako nejdokonalejší stroj a ve změti myšlenek se sami nevyznáme. Necháme-li myšlenky zcela neřízené, mohou nás dovést až k depresi. Stát se pány našich myšlenek je běh na dlouhou trať, důležité však je začít. Pomocným nástrojem Vám může být meditace, která zlepšuje zdraví, paměť, soustředění a pozornost a přináší pocit štěstí. Meditací se učíme ovládat nepříjemné myšlenky, nahrazovat je těmi pozitivními a příjemnými a v nejlepším případě nakonec docílit toho, že vlastně na nic nemyslíme. Dokážete se každý den na chvíli zastavit, uvědomit si, že jste teď a tady a oprostit se od všech starostí, stresů, bolestí a myšlenek? Ta báječná lehkost!

 

Zvuková Relaxace Deštnými sloupy v Hamocích

Hamok, Vám připomene pocit prenatálního stavu, naprosté uvolnění, a přirozený tvar těla.

Zavěšení hammoku ve vzduchu umožní šíření zvuku všemi směry.

Křišťálově čistý přírodní zvuk harmonizující mysl tělo i duši Vás dostane do hlubokého stavu vnitřního klidu.

Šumění Deštných sloupů je na frekvenci od 1Hz do 22.000Hz  a uvolňuje mysl natolik, že se ve vnitřním uchu převádějí zvukové vlny na elektrickou energii, která dobíjí buňky mozku.

Deštné sloupy, čínský chrámový gong, tanpura, rotující zvukové vlny didgerido, srutibox, tibetské mísy, zvonkohra, alikvotní zpěv. . . .

 To vše společně s muzikoterapeutem Michalem Chýlkem ze skupiny Za hranicemi ticha.

         

 

 

 

Bubnování – duben 2017

Bubny mají dlouhou historii používání, v přírodních kulturách po celém světě. Nejčastěji se využívají ve třech oblastech:

* Buben využívá šaman k navození transu za účelem léčení pro druhé

* Bubny se využívají při všech posvátných příležitostech oslav, rituálů, iniciací a setkávání kmene či společenství jako hudební  prvek pro tanec a oslavu života

* V tradiční a moderní hudbě je buben základem rytmu pro většinu skladeb

Dnes se začínají bubny čím dál více těšit zájmu západní společnosti. Jsou to obecně velmi oblíbené a jednoduché hudební nástroje. Mají pozitivní vliv na zdraví a náladu člověka, působení zvuku a rytmu je pro nás uzemňujíc, ale také aktivizující až s katalyzujícím účinkem. Uvolňují tak potlačené emoce a stres a probouzí v nás radost ze hry a přítomného okamžiku. Přivádějí nás k těsnějšímu kontaktu s přírodou a všudypřítomným rytmem života.

Propojují také např. mozkové hemisféry, posilují koncentraci, regulují krevní tlak a tep a mnoho dalšího. Mimo jiné slouží a jsou využívány jako prvek stmelující skupinu a navozující dobrou náladu a pocit energie.

Naučíte se základy hry a jednoduché rytmy.

Bubny a další perkusní nástroje jsou zajištěny. Pokud máte vlastní,vezměte s sebou.

 

 

 

 

Dech života- Moudrost ukrytá v těle duben 2017

Je v našem těle ukrytý poklad, který nás udržuje v harmonii?

Naše tělo je zázrak a pouhým dotykem dokážeme aktivovat tuto sílu, aby nastal samoléčebný proces. Jak?

Pomocí Kraniosakrální terapie, která je velmi účinná při nejrůznějších potížích.

Základní projev životní síly v každém člověku je takzvaný Dech života, který je jiný než klasický plicní dech. Projevuje se jako pulzace různých tkání v těle, přičemž tím úplně nejzákladnějším jevem je pulzace mozkomíšního moku proudícím mezi lebkou (kranio) a křížem (sacral).

 • Seznámíme se sdechem života, který je moudrý a ví přesně, co je třeba udělat pro harmonii a regeneraci našeho těla.
 • Podíváme se na léčbu dotykem a ukážeme si, jak pomoci sám sobě nebo druhým.
 • Zažijete ochutnávku Kraniosakrální metodou
 • Provedu Vás řízenou meditaci v hamocích , kde si zharmonizujeme svá hlavní energetická centra – čakry, naleznete svou osobní sílu a zdroj své energie.
 • To vše společně s Michala Selina Králová
 • Worshop cca 2 h