Aktuálně připravované workshopy

Zde najdete aktuální přehled připravovaných workshopů, nadcházející akce uveřejňujeme také na našem Facebooku a přihlašovat se můžete v rezervačním systému.

Chcete potěšit své známé netradičním zážitkem? Chcete blízkou osobu potěšit a dopřát jí relaxaci nebo zajímavý workshop?

Na všechny workshopy Vám rádi vystavíme dárkový poukaz!

Dotkni se svého srdce – element OHNĚ 11.5. od 17:00

Léto je období, kdy se vše, co bylo skryté, vystavuje na odiv. Lupeny květin se prudce rozvíjejí a svou oslňující expanzí zářivých barev naplňují podstatu ohně. Na zem dopadá se svou spalující intenzitou světlo a sluneční paprsky. Je to čas, kdy se všechno hýbe a v přírodě vládne element Oheň.

Oheň je symbolem božství, přerodu a vášnivého splanutí. Oheň je jediný prvek, který dokážeme vytvořit sami, připomíná nám to, že jsme sami stvořitelé. V cyklu pěti elementů zastupuje období vrcholné činnosti sil, naplno oslavuje to, co je utvořeno. Jeho podstatou je dosažení maximálního možného stupně aktivity. A v našem životě tato síla a aktivita umožňuje, aby naše sny a cíle byly naplněny.

Silný a harmonický oheň zajišťuje naši vitalitu a elán – schopnost mít radost ze života, cítit se naplnění energií. Pokud tento prvek není v rovnováze, může se projevovat nízkým tlakem, poruchami termoregulace, blokádami v oblasti hrudní páteře, bušením srdce, neklidem, či nespavostí. Dostavit se může vyčerpanost, ztráta energie a únava.

V tradiční čínské medicíně každé roční období souvisí s určitými orgány a jejich meridiány. Srdce a tenké střevo jsou nejaktivnější právě v období léta.

Přijďte se dozvědět více, přijďte se inspirovat. Co všechno vás čeká?

– Charakteristika elementu Oheň, dráhy srdce a tenkého střeva
– Co způsobuje jejich oslabení a co je naopak harmonizuje
– Jak se nedostatek projevuje v našem emocionálním světě
– Jin joga a sestava na zprůchodnění životní energie
– Speciální body, které nám pomohou přinést do života vitalitu
– Shiatsu – uvolňující masáž

Provázet vás bude Silvia Kajanová, certifikovaná lektorka Jin jogy.

„Jin joga byla moje Láska na první pohled. Zamilovala jsem se do ní před lety na Bali. Pomohla mi najít cestu k sobě, k mému skutečnému já. Inspirovala k tomu, abych žila život svých snů, podle vlastních představ. Přivedla ke studiu tradiční čínské medicíny. Je toho hodně, za co jí vděčím. A ráda bych se o tuto vzácnou a léčivou sílu dělila s vámi.“

Cena workshopu je 400 Kč

Přihlásit se můžete v rezervačním systému.

Kouzlo podzimu  – elemnt ZEMĚ 14. 9. od 17:00

Babí léto je přitažlivé období přechodu. Je mezníkem mezi tím, co dosud úplně neodešlo a tím, co ještě nenastalo. Je středem. Fáze ZEM zaručuje rovnováhu. Je to rovnováha mezi dvěma protichůdnými silami, která v jednom okamžiku zahrnuje minulost i budoucnost.

Je to období spojené s výživou, s výživou středu. Z pestrosti léta se vyvinuly plody. Uchovávají v sobě energii léta – teplo, lásku, světlo – základní předpoklady k uživení sebe samých a zajištění živobytí ostatním.

Výživa se však také odehrává i na jiné úrovni. Dýchání je jídlo pro plíce a mozek. Výživa na duševní úrovni je dána tím, jak můžeme strávit stresující situace, jak dlouho nám něco leží v žaludku. Výživa na emoční úrovni tím, jak jsme schopni dávat a přijímat lásku, vřelost, pozornost.

V tradiční čínské medicíně každé roční období souvisí s určitými orgány a jejich meridiány. Slezina, slinivka a žaludek jsou nejaktivnější právě v období babího léta.

Přijďte se dozvědět více, přijďte se inspirovat. Co všechno vás čeká?

– Charakteristika elementu ZEM, dráhy žaludku, slinivky a sleziny
– Co způsobuje jejich oslabení a co je naopak harmonizuje
– Jak se nedostatek projevuje v našem emocionálním světě
– Jin jóga a sestava na zprůchodnění životní energie
– Speciální body, které nám s trávením pomohou
– Seznámíme se s moxováním

Provázet vás bude opět Silvia Kajanová, certifikovaná lektorka Jin jógy.
Cena workshopu je 400Kč

Přihlásit se můžete v rezervačním systému

Cesta do hloubky – element KOVU 2. 11. od 17:00

Další navazující workshop z cyklu Yin joga a TČM v centru zdravýRelax, kterým vás bude opět provázet zkušená lektorka Silvia Kajanová.

Energie kovu je koncentrující se do středu, dovnitř. Bujné síly se podřizují klidu, který je přípravným obdobím na vstup do hloubky zimy. Kov vytváří prostor pro hodnocení, plánování, úklid.

Období kovu je cestou do hloubky. Všechny věci, které zrály a dospěly do zralého stavu, jsou v období kovu využity. Všeho je hojnost, děláme si zásoby na zimu.

Na podzim se máme rozhodovat, protože na podzim končí cykly. A proto je vhodné si na podzim třídit věci. Žádné jiné období na to nemá takové předpoklady. To znamená, že se rozhodujeme, co si ponecháme a co zahodíme.

V tradiční čínské medicíně každé roční období souvisí s určitými orgány a jejich meridiány. Plíce a tlusté střevo jsou nejaktivnější právě v období podzimu.

Přijďte se dozvědět více, přijďte se inspirovat. Co všechno vás čeká?

– Charakteristika elementu KOV, dráhy plic a tlustého střeva
– Co způsobuje jejich oslabení a co je naopak harmonizuje
– Jak se nedostatek projevuje v našem emocionálním světě
– Jin jóga a sestava na zprůchodnění životní energie
– Speciální body, které nám pomohou překonat nástrahy
– Shiatsu – uvolňující masáž

Cena workshopu je 400 Kč

 

Zvuková Relaxace Deštnými sloupy v Hamocích – 2018

Hamok, Vám připomene pocit prenatálního stavu, naprosté uvolnění, a přirozený tvar těla.Zavěšení hamoku ve vzduchu umožní šíření zvuku všemi směry.Křišťálově čistý přírodní zvuk harmonizující mysl tělo i duši Vás dostane do hlubokého stavu vnitřního klidu.Šumění Deštných sloupů je na frekvenci od 1Hz do 22.000Hz  a uvolňuje mysl natolik, že se ve vnitřním uchu převádějí zvukové vlny na elektrickou energii, která dobíjí buňky mozku.Deštné sloupy, čínský chrámový gong, tanpura, rotující zvukové vlny didgerido, srutibox, tibetské mísy, zvonkohra, alikvotní zpěv. . . . To vše společně s muzikoterapeutem Michalem Chýlkem ze skupiny Za hranicemi ticha.

Termíny zvukové relaxace 2018

Další termíny zvukových releaxací pro Vás připravujeme